• Koreya Respublikasining Oʻzbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi bilan uchrashuv
2019-yil 13 noyabr kuni   Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Koreya Respublikasining Oʻzbekistondagi Favqulodda va muxtor elchisi Kan Chje Kvon bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv davomida Vazir axborot texnologiyalari sohasida oʻzbek-koreys hamkorligining yanada  rifojlanayotganini taʼkidladi.
Uchrashuv chogʻida axborot texnologiyalari, ayniqsa, yangi tadqiqotlar texnologiyalar, texnoparklar va innovatsiya markazlarini rivojlantirish hamda boshqarish, IT-taʼlimning eng yangi texnologiyalarini joriy etish masalalarining holati va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirishning harakatlar rejasi boʻyicha fikr almashildi.
Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida Oʻzbekiston va Koreya Respublikasi oʻrtasida hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha saʼy-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

• Встреча с Чрезвычайным и Полномочным Посолом Республики Корея в Узбекистане
13 ноября 2019 года в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея в Узбекистане Кан Чжэ Квоном.
В ходе встречи министр отметил дальнейшее развитие узбекско-корейского сотрудничества в сфере информационных технологий.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам развития и управления информационными технологиями, особенно новыми исследовательскими технологиями, технопарками и инновационными центрами, состояния внедрения новейших технологий IT-образования и плана действий по дальнейшему развитию сотрудничества.
Стороны отметили, что имеется большой потенциал для развития сотрудничества между Узбекистаном и Республикой Корея в сфере информационных технологий и выразили готовность приложить для этого максимум усилий.