• AKT vaziri Koreya Respublikasi Inha universiteti prezidenti bilan uchrashdi
Bugun 28 oktyabr kuni kuni O‘zbekiston Respublikasi Аxborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Vazir Sh. Sodiqov Koreya Respublikasidagi Inha universiteti prezidenti janob Myong Vu Cho bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
AKT vaziri Shuhrat Sodiqov ushbu tashrif natijasida bugungi kunda ikki mamlakat o‘rtasida axborot texnologiyalari sohasida ulkan natijalarga erishilganini qayd etdi. Jumladan, Toshkent shahridagi Inha universiteti qisqa vaqt davomida, mamlakatimizda axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida yuqori malakali kadrlar tayyorlash bo‘yicha yetakchi oliy o‘quv yurtlaridan biriga aylanganini alohida ta’kidladi.
Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida Oʻzbekiston va Janubiy Koreya  oʻrtasida hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha saʼy-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama manfaatli istiqbolli yo‘nalishlar, jumladan, AKT masalalarida tajriba almashish, hamkorlikni yanada  kengaytirish va boshqa muhim masalalarni muhokama qilindi.
Toshkent shahridagi Inha universiteti  faoliyatini “Kompyuter injeniring” va “Dasturiy injeniring” yo‘nalishlari bo‘yicha boshlagan edi.
2016 - 2017 o‘quv yilidan boshlab “Logistika” yo‘nalishi ham ochildi. Bugungi kunda Toshkent shahridagi Inha universitetida 1548 nafar talaba tahsil olmoqda.
Universitetda akademik jarayonni amalga oshirish hamda ilmiy salohiyatni shakllantirishda bir qator mamlakatlar, xususan AQSh, Buyuk Britaniya, Italiya, Bolgariya, Hindiston, Pokiston, Rossiya va boshqa davlatlardan kelib faoliyat olib borayotgan professor-o‘qituvchilar ham o‘zlarining katta hissalarini qo‘shib kelmoqdalar.
2018 yil Toshkent shahridagi Inha universiteti bitiruvchilarning 85 foizi o‘z mutaxasisliklari bo‘yicha ishga joylashdi. 15 foizi Germaniya, Shvetsariya, Fransiya, Norvegiya, Vengriya, Angliya, Chexiya, Janubiy Koreya va boshqa Yevropa mamlakatlaridagi universitetlarning magistratura yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga kirdi.

• Министр встретился с президентом Университета Инха в Республике Корея
Сегодня 28 октября в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан министр Шухрат Садиков провел встречу с президентом Университета Инха в Республике Корея г-ном Мен Ву Чо.
Министр отметил, что в результате этого визита достигнуты огромные результаты сотрудничества по вопросам развития информационных технологий между двумя странами. В частности, он отметил, что Университет Инха в Ташкенте за короткое время стал одним из ведущих вузов страны по подготовке высококвалифицированных кадров в сфере информационно-коммуникационных технологий.
Стороны выразили готовность мобилизовать все усилия по развитию сотрудничества между Узбекистаном и Южной Кореей в сфере информационных технологий.
В ходе встречи были обсуждены перспективные направления двустороннего сотрудничества, в том числе обмен опытом в вопросах ИКТ, дальнейшее расширение сотрудничества и другие важные вопросы.
Университет начал свою деятельность по направлениям «Компьютерный инжиниринг» и «Программный инжиниринг».
В 2016/2017 учебном году было открыто и направление «Логистика». В настоящее время в Университете Инха в г. Ташкенте обучаются 1548 студентов.
Большой вклад в реализацию академического процесса в университете и формирование научного потенциала вносят профессора и преподаватели из ряда стран, в частности: из США, Великобритании, Италии, Болгарии, Индии, Пакистана, России и других стран.
В 2018 году 85 процентов выпускников Университета Инха в г. Ташкенте трудоустроились по специальности. 15 процентов поступили в магистратуру университетов Германии, Швейцарии, Франции, Норвегии, Венгрии, Англии, Чехии, Южной Кореи и других европейских стран.