2019-yil 28-sentyabr kuni O'zbekiston Respublikasi Bosh vaziri  А.Aripov va O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqovning, dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari parki – IT-Parkga tashrifi bo'lib o'tdi.
Tashrif davomida Bosh vazir А. Арипов IT-Parkning bugungi kundagi faoliyati, birinchi startap jamoalari va IT-Park rezidentlari bilan tanishtirildi. Shu bilan birga, kelgusidagi rivojlanish istiqbollari va rejalari, shuningdek, 2019-yil 26-sentyabrda “ICT WEEK UZBEKISTAN 2019” doirasida boshlangan, talabalar o'rtasidagi "mGovAward" respublika tanlovining o’tkazilishi jarayoni muhokama qilindi.
Bosh vazir O'zbekiston Respublikasi davlat siyosatining ustuvor yo'nalishlaridan biri iqtidorli yoshlarni qo'llab-quvvatlash va rivojlantirish, ularni IT sohasidagi texnologik, muhandislik, iqtisodiy va boshqa vazifalarni hal qilish bo’yicha eng yaxshi g'oyalarni izlash va qo'llab-quvvatlashga rag'batlantirishdan iborat ekanligini ta'kidladi.
Shuningdek, IT-Parkda startap-jamoalarning kelgusi qabuli, jarayonlarning yanada yuqori shaffofligi bilan o'tishini ta’minlash maqasadida, final tanlovini barcha tarmoq foydalanuvchilari uchun ochiq ovoz berish tartibida amalga oshirish kerakligi ta'kidlandi.
IT-Parkning kelgusi infratuzilmasiga ham alohida e'tibor qaratildi – ko'p sonli istiqbolli IT-kompaniyalarni joylashtirish uchun kompleksning qolgan barcha bloklarini qurishni tezlashtirish tavsiya qilindi. Uchrashuvda yana bir qator muhim masalalar:  O'zbekistondagi IT-sektorining va startap-ekotizimning kelgusida yanada rivojlantirish rejalarini muhokama qilish, IT mutaxassislari uchun global bozorga yo'naltirilgan o'quv dasturlarini ko'paytirish, yosh axborot texnologiyalari mutaxassislari uchun ko`p sonli keng ko'lamli va istiqbolli musobaqalarni tashkil etishga alohida to'xtalib o`tildi.

• Визит Премьер-министра Республики Узбекистан в IT-Парк
28 сентября 2019 года, состоялся визит Премьер-министра Республики Узбекистан А. Арипова Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Ш. Садикова в Технологический парк программных продуктов и информационных технологий – IT-Парк.
В рамках визита А. Арипова  был ознакомлен с текущей деятельностью IT-Парка, первыми стартап-командами и резидентами IT-Парка. Вместе с тем, обсуждены перспективы и дальнейшие планы развития, а также ход реализации республиканского конкурса среди студентов «mGovAward», запустившегося 26 сентября 2019 года в рамках «ICT WEEK UZBEKISTAN 2019». Также отмечено, чтобы конкурс «mGovAward» проходил с еще большей транспорентностью процессов, сделать финал отбора в режиме открытого голосования для всех пользователей сети.
Премьер-министр подчеркнул, что одним из приоритетных направлений в государственной политике Республики Узбекистан является поддержка и развитие талантливой молодежи, стимулирование их к поиску и поддержке лучших идей решения технологических, инженерных, экономических и иных задач в IT-сфере.
Особого внимания удостоилась и будущая инфраструктура IT-Парка – было рекомендовано ускорить строительство всех оставшихся блоков комплекса для размещения большего количества перспективных IT-компаний. Не менее важным моментом встречи стало и обсуждение планов дальнейшего развития ИТ-сектора и стартап-экосистемы в Узбекистане, увеличение программ по подготовке IT-специалистов, ориентированных на глобальный рынок, создание большего количества масштабных и перспективных конкурсов для молодых специалистов информационных технологий.