• «ICTEXPO» ko‘rgazmasi davom etmoqda
«ICTEXPO 2019» ko‘rgazmasi 25—27-sentyabr kunlari Toshkentda («O‘zekspomarkaz»  MKM) va Farg‘onada (TATU Farg‘ona filiali) bir paytning o‘zida bo‘lib o‘tmoqda.
Bugun 26 sentyabr kuni  «ICTWEEK UZBEKISTAN» AKT haftaligi doirasida o‘tayotgan ko‘rgazmaga  «O‘zekspomarkaz» MKK AJda bugun bo‘lib o‘tgan «MGovAward» konferensiyasi ishtirokchilari ham qatnashdi.
«ICTEXPO 2019» ko‘rgazmasida  O‘zbekiston Respublikasi bosh vaziri Abdulla Aripov, Birlashgan Arab Amirliklarining hukumat va kelajak ishlari bo‘yicha vaziri Muhammad bin Abdulloh al-Qarqoviy, O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh.Sodiqov va bir qator vazirliklar rahbarlari ishtirok etdi.
“ICTEXPO-2019” AKT ko‘rgazmasining olib borishni asosiy maqsadi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari sohasidagi yutuqlarni namoyish qilish, ekspertlar jamoalarining professional platformasini shakllantirish va milliy bozor subyektlarining raqobatbardosh ustunliklarini rivojlantirishdan iborat. Bundan tashqari, AT-biznes va iste‘molchilarning keng doirasini to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarga kirish, ta’minot va talabni qondirish hamda qo‘shma tashabbuslarni faollashtirishga imkon beradi.

• Выставка ICTEXPO 2019 продолжает свою работу
Выставка ICTEXPO 2019, которая проходит с 25 по 27 сентября одновременно в Ферганском филиале ТУИТ в г. Фергане и павильоне НВК «Узэкспоцентр» в г. Ташкенте, продолжает свою работу.
Во второй день стенды выставки в Ташкенте посетили  Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов и Министр по делам правительства и будущего Объединённых Арабских Эмиратов Его превосходительство Мухаммад бин Абдулла аль-Гергави, высокопоставленные зарубежные гости, Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садыков, руководители ряда министерств также участники Конференции MGovAward.
Основной целью проведения выставки ICTEXPO-2019 является демонстрация достижений в сфере информационных технологий и коммуникаций, формирование профессиональной платформы экспертного сообщества и развитие конкурентных преимуществ субъектов национального рынка.
На выставке представлены современные технологии и решения, представленные на рынке информационных технологий и услуг. На выставке представлены отечественные и международные компании.