• Prezident Navoiy viloyatiga joʻnab ketdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev hududlarning ijtimoiy-iqtisodiy rivoji, avvalgi vazifalar ijrosi bilan tanishish, yangi istiqbolli loyihalarni belgilash maqsadida 12-mart kuni Navoiy viloyatiga joʻnab ketdi.
Davlatimiz rahbari barcha hududlar kabi Navoiy viloyatiga ham bir necha bor tashrif buyurib, iqtisodiyot tarmoqlarini kengaytirish, aholi farovonligini oshirishga doimiy eʼtibor qaratib kelmoqda. 2017- va 2018-yillardagi tashriflar chogʻida belgilangan chora-tadbirlar natijasida viloyatda juda koʻp ishlar amalga oshirildi.
Bu safar Nurota va Karmana tumanlari, Navoiy shahridagi yangi korxonalar, ijtimoiy obyektlar, energetika, kimyo va baliqchilik majmualari bilan tanishish rejalashtirilgan.

• Президент отбыл в Навоийскую область
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для ознакомления с социально-экономическим развитием регионов, исполнением данных ранее поручений, определения новых перспективных направлений 12 марта отбыл в Навоийскую область.
Глава государства, как известно, регулярно посещает регионы страны, постоянное внимание уделяет расширению потенциала отраслей экономики, повышению благосостояния населения. В результате мер, принятых по итогам поездок в Навоийскую область в 2017 и 2018 годах, здесь осуществляется колоссальный объем работы.
В этот раз намечено ознакомление с новыми предприятиями, объектами социальной сферы, энергетики и химической промышленности, рыбоводческими комплексами в Нуратинском и Карманинском районах, а также в городе Навои.