Тошкент шаҳридаги Инҳа университетида «Inha» глобал таълим марказининг очилишига бағишланган маросим бўлиб ўтди.
Марказнинг очилиши маросимида Тошкент шаҳридаги Инҳа университети ректори в.б. Музаффар Жалолов ва лойиҳа декани Чой Ки Янг ҳам иштирок этди.
«Inha» глобал таълим маркази IUT ва Inha универститетида ўқишга  интилаётган маҳаллий ҳамда хорижий талабаларга маслаҳатлашув хизматларини   тақдим этади. Тошкент шаҳрида жойлашган ушбу расмий маслаҳат маркази турли маълумотларни олишда ахборотдан қулай ва тезкор фойдаланиш имкониятини таъминлайди. Бу хорижлик талабаларга ўқиш тизимига кўникиш ва мослашишга ёрдам беради.
Шу билан бирга марказ Ўзбекистондаги Инҳа университети талабалари билан алмашиш, стипендиялар хақида маълумот бериш, телефон орқали талабалар билан алоқада бўлиб туриш бўйича хизматларини тақдим этади, талабнома бериш ва факультетни танлашда ҳамда йўналтиришда ёрдам беради.

• В IUT открылся Глобальный образовательный центр Inha
В Университете Инха в Ташкенте (IUT) состоялась церемония открытия Глобального образовательного центра Inha.
В церемонии открытия центра также приняли участие и.о. ректора Университета Инха в Ташкенте Музаффар Джалалов и декан проекта Чой Ки Янг.
Глобальный образовательный центр Inha будет предоставлять консультационные услуги местным и иностранным студентам, которые стремятся учиться в университете Inha и IUT. Этот официальный консультационный центр, расположенный в Ташкенте будет обеспечивать удобный и быстрый доступ в получении различной информации. Что значительно поможет иностранным студентам сориентироваться и адаптироваться в учебной системе.
Также центр будет предоставлять услуги по поддержке и обмену студентами Университета Инха в Узбекистане, информировать о стипендиях, поддерживать связь со студентами через телефонные звонки, помогать и направлять при выборе факультета и подаче заявок.