• O‘zbekistonda kibersport bo‘yicha “Adrenaline Online Cyber Cup” onlayn musobaqa o‘tkaziladi!
2020-yil, 16-apreldan 18-aprelga qadar O’zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi IT-Park va Adrenaline Rush bilan birga FIFA и Counter Strike:GO boʻyicha kibersportga oid onlayn musobaqani tashkil qilmoqda.
Musobaqa butun jahonga mashhur FACEIT platformasida Qozogʻiston Respublikasi serverlarida boʻlib oʻtadi.
Musobaqaning birinchi kuni Counter Strike:GO boʻyicha oʻyinlar chorak finalgacha davom etadi, ikkinchi kuni esa bo3 olimpiya tizimi boʻyicha chorak finallardan boshlanadi. Uchinchi kun ishtirokchilarni ikkita Grand final va uchinchi oʻrin uchun ikkita match kutadi.
FIFA matchlari guruhlarga boʻlinadi. Guruhlar tizimi ishtirokchilar soni boʻyicha belgilanadi.
Bundan tashqari, IT Parkʼning rasmiy YouTube kanalida o'yinlar ham efirga uzatilib boriladi.
Sovrin fondi 60 million soʻmni tashkil qiladi!
Sovrinli oʻrinlar quyidagi tartibda taqsimlanadi:
Counter Strike:GO:
1-o’rin — 25 million soʻm;
2-o’rin — 15 mln. soʻm;
3-o’rin — 10 mln. soʻm.
FIFA:
1-o’rin — 5 million soʻm;
2-o’rin — 3 million soʻm;
3-o’rin — 2 miilion soʻm.
Musobaqa gʻoliblari sovrinlarni jamoa sardori yoki oʻyinchisiga tegishli debet kartaga mablagʻni oʻtkazish yoʻli bilan olishadi.
Musobaqada respublikamizning qaysi burchagida yashashidan qatʼiy nazar, mutlaqo barcha qatnashishi mumkin. Muhimi, ishtirokchi Oʻzbekiston Respublikasi fuqarosi boʻlsa kifoya.
Musobaqaning markaziy matchlarini Oʻzbekiston kibersport olamida yaxshi tanilgan ekspertlar: Danil “BATKA” va Sergey “Greed” sharhlab boradilar.

• В Узбекистане пройдет онлайн турнир по киберспорту — «Adrenaline Online Cyber Cup»!
Министерство ИКТ совместно с IT-Park и Adrenaline Rush с 16 по 18 апреля проводит киберспортивный онлайн турнир по FIFA и Counter Strike:GO.
Сам турнир будет проходить на всемирно-известной онлайн платформе FACEIT, на серверах Республики Казахстан.
В первый день, игры по Counter Strike:GO продлятся до четвертьфиналов, а второй день начнется с четвертьфиналов по олимпийской системе bo3. В третий день участников ждут два Гранд Финала и два матча за третье место.
Матчи по FIFA будут поделены на группы. Система групп определится по количеству участников.
Кроме того, будет организована трансляция матчей, которая будет проходить на официальном Youtube-канале IT Park.
Призовой фонд составляет 60 миллионов сумов! Призовые места будут распределены следующим образом:
По Counter Strike:GO:
1-е место — 25 миллионов сумов;
2-е место —15 миллионов сумов;
3-е место — 10 миллионов сумов.
По FIFA:
1-е место — 5 миллионов сумов;
2-е место — 3 миллиона сумов;
3-е место — 2 миллиона сумов.
Победители турнира получат призы, путем зачисления на дебетовую карту капитана или же игрока команды.
Принять участие в турнире может абсолютно каждый, независимо от места жительства в нашей Республике. Главное, чтобы участник был гражданином/гражданкой Республики Узбекистан.
В качестве комментаторов центральных матчей турнира выступят известные в мире киберспорта Республики Узбекистан эксперты — Даниил «BATЬКА» и Сергей «Greed».