Yangi jadval bo'yicha ikkala fakultet uchun birinchi kirish imtihonlari - "Kompyuter va dasturiy injiniring" (SOCIE) va "Logistika" (SOL) - 2020 yil 31 may oyida bo'lib o'tadi. Eslatib o'tamiz, birinchi imtihon faqat shartnoma asosida o'qishni o'z ichiga oladi.
Imtihonga onlayn ro'yxatdan o'tish va hujjatlarni topshirish muddati avvalgidek 10- aprelgacha davom e'tmoqda.
Buning uchun:
1. Universitetning ra'smiy sayti orqali ro'yxatdan o'tish.
2. Onlayn ro'yxatdan o'tish jarayonida shaxsiy ma'lumotlarni taqdim etish va hujjatlarning skaner qilingan nusxalarini yuklash:
- pasport;
- o'rta maktab, akademik litsey yoki kasb-hunar kolleji diplomi;
- rasm (3,5 × 4,5);
- IELTS yoki TOEFL iBT sertifikati.
Ikkala fakultetga faqat bitta Matematika fanidan imtihon bo'lib o'tadi. Kerakli sertifikatlarni taqdim etish majburiy.
SOCIE fakulteti uchun — IELTS kamida 5 ball yoki TOEFL iBT — kamida 50 ball;
SOL fakulteti uchun — IELTS kamida 5,5 ball yoki TOEFL iBT — kamida 71 ball.
Bugungi kunda paydo bo’lgan vaziyatlar tufayli universitetni qabul qilish qo'mitasi barcha abituriyentlar uchun hujjatlarni topshirish tartibini soddalashtirdi.
* Qoidaga muvofiq agarda abituriyent hali maktab, litsey yoki kollejni tugatganligi to'g'risida diplom olmagan bo'lsa, u holda ta'lim muassasasidan sertifikat taqdim etish kerak. Ammo, barcha ta’lim muassasalari karantin tufayli yo’piqligini hisobga olgan holda buni amalga oshirish mumkin emas. Shu munosabat bilan, universitetni qabul qilish komissiyasi abituriyentlardan sertifikat talab qilmaydi. Ammo! Karantin muddati tugagach, ushbu sertifikatni kirish imtihondan oldin topshirishingiz shart bo’ladi.
** Shuningdek IELTS yoki TOEFL iBT sertikfikatlariga ega bo'lmagan abiturientlar ham hujjat topshirishlari mumkin, ammo berilgan muddatga qadar taqddim etishlari shart. Muddat 2020yil, 5-Avgust oyiga qadar.
Xalqaro talabalar  https://inha.uz/pages/185, - Universitet saytda ko'rsatilgan talablarga javob bergan holda Universitetga imtihonsiz qabul qilinadi va ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi sertifikat taqdim etiladi.
Qabul va imtihonlar haqida batafsil ma'lumotni https://inha.uz/pages/190  Universitetning rasmiy saytidan olishingiz mumkin.

• В связи с карантином Университет Инха в Ташкенте перенес первые вступительные экзамены на май
В связи с эпидемией COVID-19 и введенным в стране карантином Университет Инха в Ташкенте принял решение перенести первые вступительные экзамены с апреля на май.
Согласно новому графику первые вступительные экзамены на оба факультета – «Компьютерный и программный инжиниринг» (SOCIE) и «Логистика» (SOL) – пройдут 31 мая 2020 года. Напомним, что первый экзамен предполагает обучение только на контрактной основе.
Сроки онлайн-регистрации остались прежними. Подать документы в университет можно до 10 апреля.
Для этого нужно:
1. Заполнить форму регистрации на сайте университета.
2. В ходе онлайн-регистрации предоставить персональные данные и выслать сканированные копии документов:
- паспорт;
- диплом об окончании средней школы, академического лицея или профессионального колледжа;
- фотографию (3,5×4,5);
- сертификат IELTS или TOEFL iBT.
В связи с карантином Университет Инха в Ташкенте упростил условия подачи документов для абитуриентов.
* Если абитуриент еще не получил диплом об окончании школы, лицея или колледжа, то необходимо предоставить справку от учебного заведения. Поскольку в условиях карантина это сделать проблематично, Приемная комиссия принимает документы без данной справки. Но! По истечении карантина, данную справку ОБЯЗАТЕЛЬНО нужно будет предоставить перед экзаменом.
** Абитуриенты, не имеющие на руках действительного сертификата IELTS или TOEFL iBT, также могут предоставить его позже. Последний срок подачи сертификата – 5 августа 2020 года.
На оба факультета сдается всего один предмет – Математика. Обязательным требованием является предоставление сертификатов:
• для SOCIE — сертификат IELTS с результатом не менее 5 баллов или TOEFL iBT — не менее 50 баллов;
• для SOL — сертификат IELTS с результатом не менее 5,5 баллов или TOEFL iBT — не менее 71 балла.
Иностранные студенты  https://inha.uz/pages/185, соответствующие указанным на сайте критериям, принимаются в университет без экзаменов, предоставив сертификат, подтверждающий знание английского языка.
Подробную информацию о поступлении и экзаменах https://inha.uz/pages/190 можно найти на официальном сайте Университета.