Yangi jadval bo'yicha ikkala fakultet uchun birinchi kirish imtihonlari - "Kompyuter va dasturiy injiniring" (SOCIE) va "Logistika" (SOL) - 2020 yil 31 may oyida bo'lib o'tadi. Eslatib o'tamiz, birinchi imtihon faqat shartnoma asosida o'qishni o'z ichiga oladi.
Imtihonga onlayn ro'yxatdan o'tish va hujjatlarni topshirish muddati avvalgidek 10- aprelgacha davom e'tmoqda.
Buning uchun:
1. Universitetning ra'smiy sayti orqali ro'yxatdan o'tish.
2. Onlayn ro'yxatdan o'tish jarayonida shaxsiy ma'lumotlarni taqdim etish va hujjatlarning skaner qilingan nusxalarini yuklash:
- pasport;
- o'rta maktab, akademik litsey yoki kasb-hunar kolleji diplomi;
- rasm (3,5 × 4,5);
- IELTS yoki TOEFL iBT sertifikati.
Ikkala fakultetga faqat bitta Matematika fanidan imtihon bo'lib o'tadi. Kerakli sertifikatlarni taqdim etish majburiy.
SOCIE fakulteti uchun — IELTS kamida 5 ball yoki TOEFL iBT — kamida 50 ball;
SOL fakulteti uchun — IELTS kamida 5,5 ball yoki TOEFL iBT — kamida 71 ball.
Bugungi kunda paydo bo’lgan vaziyatlar tufayli universitetni qabul qilish qo'mitasi barcha abituriyentlar uchun hujjatlarni topshirish tartibini soddalashtirdi.
* Qoidaga muvofiq agarda abituriyent hali maktab, litsey yoki kollejni tugatganligi to'g'risida diplom olmagan bo'lsa, u holda ta'lim muassasasidan sertifikat taqdim etish kerak. Ammo, barcha ta’lim muassasalari karantin tufayli yo’piqligini hisobga olgan holda buni amalga oshirish mumkin emas. Shu munosabat bilan, universitetni qabul qilish komissiyasi abituriyentlardan sertifikat talab qilmaydi. Ammo! Karantin muddati tugagach, ushbu sertifikatni kirish imtihondan oldin topshirishingiz shart bo’ladi.
** Shuningdek IELTS yoki TOEFL iBT sertikfikatlariga ega bo'lmagan abiturientlar ham hujjat topshirishlari mumkin, ammo berilgan muddatga qadar taqddim etishlari shart. Muddat 2020yil, 5-Avgust oyiga qadar.
Xalqaro talabalar  https://inha.uz/pages/185, - Universitet saytda ko'rsatilgan talablarga javob bergan holda Universitetga imtihonsiz qabul qilinadi va ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi sertifikat taqdim etiladi.
Qabul va imtihonlar haqida batafsil ma'lumotni https://inha.uz/pages/190  Universitetning rasmiy saytidan olishingiz mumkin.

• Inha University in Tashkent postponed the first entrance exam date to May
Because of quarantine in the country of COVID-19, IUT decided to postpone the first entrance exams from April to May.
According to the new schedule, the first entrance exams for both departments – SOCIE and SOL – will be held on May 31, 2020. First entrance exam offered only on a contract basis.
The dates of online registration remained the same. You can apply to the University until April 10.
For that you need:
1. Fill out the registration form on the University's website.
2.During online registration, provide personal data and send scanned copies of documents:
- passport;
- diploma of completion of secondary school, lyceum or college;
- photo (3,5×4,5);
- certificate of IELTS or TOEFL iBT.
There is only one SUBJECT for both faculties – MATHEMATICS. A mandatory requirement is to provide certificates:
• For SOCIE — IELTS certificate with min 5 point and TOEFL iBT — not less than 50 point;
• For SOL — IELTS certificate with min 5,5 point and TOEFL iBT — not less than 71 point.
Because of quarantine in the country, IUT has simplified the conditions for submitting documents for applicants.
* If the applicant has not yet received a diploma from a school, lyceum or college, then you must provide a letter from the educational institution. Since it is difficult to do this in the conditions of quarantine, the Admission Committee accepts documents without this letter. But! After the quarantine expires, this certificate must be provided before the exam.
** Applicants who do not have a valid IELTS or TOEFL IBT certificate can also submit it by our deadline August 5, 2020.
International students those who meet the criteria listed on the University website are admitted to the IUT without entrance exams, providing the only English certificate.
For more information about admission and exams you can find it on the official website of the University.