• Taniqli xalqaro ekspert Toshkentda master-klass o‘tkazadi!
IT-Park USAID bilan birga taniqli bolgariyalik ekspert Ivaylo Georgiyevning IT-loyihalarni boshqarish va qo‘llab-quvvatlash bo'yicha  master-klass o'tkazadii. Master-klass 20 mart kuni Amiti universitetida  bo'lib o'tadi.
Master-klass bir qator muhim masalalarga bag‘ishlanadi:
• Jarayonni baholash: Jarayonni baholashda qanday nosozliklar mavjud?
• Yetkazib berishning kechikishi: Topshiriqlarni bajarish davomiyligini qanday samarali boshqarish kerak?
• Oʻzgaruvchan bozor ehtiyojlari: Mijozlarimizning oʻzgaruvchan ehtiyojlarini qanday qondirish kerak?
• Koʻp vazifalilik: Qanday qilib dasturiy taʼminotni ishlab chiqishni jamoada qoʻllab-quvvatlash faoliyati bilan birlashtirish kerak?
Bundan tashqari Ivaylo turli model va freymvorklar — Scrum’dan boshlab to PMBOK gacha haqida gapirib beradi. Agar siz: Product/project menejeri, IT-kompaniyalari asoschisi yoki direktori boʻlsangiz, bu siz uchun qiziqarli boʻladi.
Master-klass ingliz tilida o‘tkaziladi va rus tiliga tarjima qilinadi. Master-klass formati: maʼruza va savol-javob sessiyasi. O‘tkazish sanasi: 2020 yil 20-mart. O‘tkazish vaqti: 9:00 – 15:30. O‘tkazish joyi: Toshkentdagi Amiti Universiteti. Joylar soni cheklangan.
Mazkur master-klassda ishtirok etish uchun, quyidagi havola orqali ro‘yhatdan o‘ting: https://forms.gle/nc8zZHBag4pSAGU8A
Ivaylo Georgiyev – Kanban Universityʼda akkreditatsiyadan oʻtgan oʻqituvchi, Markaziy va Sharqiy Yevropa dasturiy taʼminotining Yevropa institutida dastur rahbari, AgileDigm Inc. kompaniyasida SCRUM boʻyicha sertifikatga ega murabbiy va Agendashiftning hamkori. Ivaylo jarayonlarni takomillashtirish va strategik boshqaruv sohasida 15 yildan ortiq muvaffaqiyatli tajribaga ega. U banklarda (masalan, Bolgariyaning Raiffeisenbanki, Ukrainaning Milliy banki, Gruziya banki), Fintech (Likke, SmartIT) va dasturiy taʼminot ishlab chiquvchi kompaniyalar (Software AG, Nemetschek)da moslashuvchan transformatsiya, jarayonlarni takomillashtirish va biznes strategiyalarini amalga oshirish bilan bogʻliq treninglar, kouchinglar va baholash xizmatlarini koʻrsatib kelgan.

• Известный международный эксперт проведет мастер-класс в Ташкенте!
IT Park совместно с USAID организовывает мастер-класс известного болгарского эксперта Ивайло Георгиева на тему «Управление и поддержка IT-проектов», который пройдет 20 марта в Университете Амити в Ташкенте.
Мастер-класс будет посвящен нескольким ключевым вопросам:
• Оценка процессов: Какие ловушки имеются при оценке процессов?
• Задержка в доставке: Как эффективно управлять продолжительностью выполнением задач?
• Меняющиеся потребности рынка: Как удовлетворить меняющиеся потребности наших клиентов?
• Многозадачность: Как совместить разработку программного обеспечения с деятельностью поддержки в команде?
Кроме этого, Ивайло расскажет про различные модели и фреймворки – от Scrum до PMBOK. Мастер-класс будет интересен product/project менеджерам, основателям или директорам IT-компаний.
Сам мастер-класс будет проводиться на английском языке с переводом на русский язык. Формат мастер-класса: лекция и сессия вопросов и ответов. Дата проведения: 20 марта 2020 года. Время проведения: 9:00 – 15:30. Место проведения: Университет Амити в г. Ташкенте. Количество мест ограничено.
Для того, чтобы принять участие в мастер-классе, зарегистрируйтесь по следующей ссылке: https://forms.gle/nc8zZHBag4pSAGU8A
Ивайло Георгиев – аккредитованный преподаватель Kanban University, руководитель программы в Европейском институте программного обеспечения Центральной и Восточной Европы, сертифицированный тренер по SCRUM в AgileDigm Inc. и партнер Agendashift. Ивайло обладает более чем 15-летним успешным опытом совершенствования процессов и стратегического управления. Он оказывал услуги по обучению, коучингу и оценке, которые были связанны с гибкой трансформацией, улучшением процессов и реализацией бизнес- стратегий в банках (например, Райффайзенбанк Болгария, Национальный банк Украины, Банк Грузии), Fintech (Lykke, SmartIT) и компаниях по разработке программного обеспечения (Software AG, Nemetschek).