• Bayramga munosib sovg‘a!
Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan ilgari surilgan yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ular o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish bo‘yicha 4-tashabbusga asosan Baxorning ilk kunlari, 8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni arafasida Toshkent viloyati Chinoz tumanida joylashgan Respublika qiz bolalar o‘quv-tarbiya muassasasiga Respublika kengashi tomonidan 150 ta turli janrdagi badiiy kitoblar sovg‘a qilindi.
Muassasa tarbiyalanuvchilariga kitoblarni O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Toshkent viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Xursan Yo‘ldoshev hamda O‘zbekiston axborot texnologiyalari va ommaviy kommunikatsiya xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi raisining yoshlar masalalari bo‘yicha maslahatchisi Mirvoxid Xaydarovlar taqdim etishdi.

• Достойный подарок к празднику!
В соответствии с четвёртым направлением по Пяти инициативам Президента Шавката Мирзиёева, по системной организации работы по повышению духовности молодёжи, широкой пропаганде чтения книг, в первые дни весны, в преддверии 8 марта — Международного женского дня Республиканскому учебно-воспитательному учреждению для девочек в Чиназском районе был вручён комплект из 150 книг различных жанров.
Книги были торжественно вручены руководителем регионального управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Ташкентской области Хурсаном Йулдошевым и советником председателя по вопросам молодежи Республиканского совета профсоюза работников информационных технологий и массовых коммуникаций Узбекистана Мирвохидом Хайдаровым.