• Toshkentda «Ko‘ngilochar matematika» festivali bo‘lib o‘tadi
15 – 17 yanvar kunlari Toshkent shahridagi Inha universitetida uchinchi «Ko‘ngilochar matematika» o‘quv-amaliy festivali bo‘lib o‘tadi.
Festival maktab, litsey, kollej va boshqa barcha o‘quv yurtlari talabalari, matematika o‘qituvchilari, shuningdek, ushbu fanga qiziqadiganlarning barchasiga qaratilgan.
Festivalda 20 xil matematik stendlar namoyish etiladi. Toshkentdagi Inha universitetiga Janubiy Koreyaning turli o‘quv yurtlaridan 20 dan ortiq matematika o‘qituvchilari tashrif buyuradilar.
Uch kun davom etuvchi tadbir mobaynida Janubiy Koreyadan kelgan mehmonlar turli xil matematik masalalar va sohaga bog‘liq bo‘lgan bilimlari bilan o‘rtoqlashadilar.
Festival 15 yanvar kuni soat 13.00 da Toshkent shahridagi Inha universitetida bo‘lib o‘tadi. Barcha xohlovchilar uchun kirish bepul.

• Фестиваль «Занимательная математика» пройдет в Ташкенте
15 – 17 января в Университете Инха в Ташкенте пройдет третий учебно-практический фестиваль «Занимательная математика», сообщает пресс-служба вуза.
Основная цель фестиваля – показать чудеса математики и продемонстрировать, что это очень увлекательная наука, а изучать ее и преподавать детям можно интересно и весело.
Фестиваль ориентирован на учащихся школ, лицеев, колледжей и других образовательных учреждений, учителей математики, а также всех, кто любит и интересуется этим предметом.
На фестивале будет представлено 20 разнообразных математических стендов. Для участия в мероприятии более 20 профессоров математики из различных образовательных учреждений Южной Кореи прибудут в Университет Инха в Ташкенте.
В течение трех дней гости из Южной Кореи поделятся своими знаниями, создадут различные математические пазлы, загадки и головоломки. В рамках фестиваля также пройдут конкурсы для школьников и лекции южнокорейских профессоров по математике.
Мероприятие начнется 15 января в 13.00 в Университете Инха в Ташкенте. Вход свободный для всех желающих.