• “Fin Tech Abu Dhabi” tanlovida Oʻzbekiston jamoasi g’olib boʻldi!
2019-yilning 21-oktyabridan 23-oktyabrigacha Birlashgan Arab Amirligining Abu-Dabi shahrida butun dunyo bo‘ylab 5000 dan ortiq sarmoyador va innovatorlarni to‘plagan eng yirik xalqaro startap festivallaridan biri – MENA FinTech festivali bo‘lib o‘tdi.
Bu yil IT Park tomonidan o‘tkazilgan Unbound Tashkent saralash bosqichida ishtirok etgan «Mayasoft Ltd» (to‘lov kartalarining barcha turlaridan to‘lovlarni istalgan usulda – kontakt va kontaktsiz chip yoki magnit tasma orqali qabul qilish imkonini beruvchi PoS mobil terminali) jamoasi birinchi marta O‘zbekistondan ishtirok etdi.
“Mayasoft Ltd” loyihasi nafaqat katta qiziqish bilan kutib olindi, balki “EMERGING MARKETS FINTECH” nominatsiyasi gʻolibi ham boʻldi.
Eslatib oʻtamiz, “FinTech Abu Dhabi” xalqaro startap tanlovi moliyaviy texnologiyalar sohasidagi loyihalarni toʻplaydi, finalda esa, 50 ta eng yaxshi jamoa va butun dunyo boʻyicha 5000 dan ortiq sarmoyadorlar va mehmonlar ishtirok etadi.

• Команда с Узбекистана выиграла на конкурсе «Fin Tech Abu Dhabi»!
С 21 по 23 октября 2019 года в Абу-Даби, ОАЭ, проходил один из самых масштабных международных стартап-фестивалей MENA FinTech, который собрал более 5000 инвесторов и новаторов со всего мира.
В этом году благодаря отборочному туру Unbound Tashkent, проведенному IT Park, впервые на конкурсе участвовала команда с Узбекистана под руководством Нодира Бадриддинова – «Mayasoft Ltd» (мобильный PoS-терминал, позволяющий принимать оплаты со всех видов платёжных карт любым способом — через контактный и бесконтактный чип или магнитную ленту).
Проект «Mayasoft Ltd» был не только восторженно встречен, но и выиграл в номинации «EMERGING MARKETS FINTECH» (Развивающиеся рынки Финтех).
Напомним, что международный стартап-конкурс «FinTech Abu Dhabi» собирает проекты в области финансовых технологий, а на финале участвуют 50 лучших команд и более 5000 инвесторов и гостей со всего мира.